این حدیث ماست.

سلام آقا مهدی

میدانم که من را نمی شناسی اما تو رو خوب می شناسم. شاید اگه لازم نبود هیچ وقت خلوت تو را به هم نمی زدم. آخر خوب می دانم وقتی فرزند کسی باشی که نماد جبهه و جنگ است و اسمش را هر روز روی یک بلوار و بزرگراه می گذارند ، اما هیچ وقت سراغی از زن و بچه اون آدم نمی گیرن،بهترین راه خزیدن به یه گوشه و تنهایی کشیدن است. من هم دوست نداشتم تنهایی تو رو خراب کنم اما وقتی دیدم بعد از مصاحبه چند روز قبل تو  یکی از همرزم های سابق پدرت چه حرفهایی در مورد تو زده بود احساس کردم باید به تو بگویم که تنها نیستی.

آقا مهدی خوب می دانی که خانواده شهدا توی جامعه ما دیگه چشم و چراغ این مملکت نیستند تنها کاربرد اونها در هفته دفاع مقدس است که چهار تا عکس و پوستر و یه خاطره گویی اززبان همرزماشون هست و رفت تا سال دیگه.

راستی مهدی فیلم هالیوودی Flag of our fathers رو دیدی؟این فیلم در مورد سر نوشت سه تا قهرمان جنگه که از زبان فرزند اونها روایت می شه.قهرمان های  جنگ رو توی شهر ها می گردونن و با اونها مانور می دن و بعد هم که کارشون تموم شد دیگه اونا رو فراموش می کنن. کار به جایی می رسه که این قهرمانان جنگ مجبور می شن برن توی مزرعه کار کنن تا بتونن یه لقمه نون در بیارن درحالی که آدم هایی که توی اون جنگ نبودن از این چند تا قهرمان حداکثر استفاده رو می کنن و ازقبل اونها به مال و منال و پست و مقام می رسن و...

آره مهدی این حکایت امروز ماست. وقتی نیاز داریم از حسن باقری یک اسطوره می سازیم اما یادمان می رود که زن حسن باقری با چه مشکلاتی زندگی می کند. وقتی از فرماندهان حرف می زنیم همه میگن افتخار ما این بود که با احمد متوسلیان هم رزم بودیم اما کسی نمی پرسه زن حاج احمد چه وضعی داره؟

وقتی از خلوص و خاکی بودن می خوان حرف بزنن از شهیدان باکری می گن و روی اونا مانور می دن اما کافی همسر یا فرزند اونا یه جمله بگن که به اقایون بر بخوره اونوقت دیگه اونا منحرف شده اند و ضد انقلابند و فاسد هستندو.....

راستی مهدی می دانی مرکز تولید انواع عکس و پوستر بابای تو و بقیه شهدا شهر قم هست؟ اما چرا  خانواده شهدایی که عکسشون توی قم تولید می شه بخاطر حمایت از یک کاندیدا که مد نظر آقایون نیست باید در ورودی شهر قم فحش بخورند و ناسزا بشنوند؟ راستی مهدی به نظرت چند نفر از اونایی که فحش می دادند می دونستند شما و خانواده باکری چند سال توی قم زندگی کردید؟ ای کاش لااقل حق آب و گل رو رعایت می کردند!

مهدی جان می دانی چند نفر از این آقایون که امروز بی رحمانه به تو حمله می کنن و ادعای سرداری جبهه های نظامی وفرهنگی رو دارن پدرتو دیدن و کنار اون جنگیدن؟ یادت هست سید مرتضی آوینی در باره پدرت چه گفت:

"من هرگز نمی گذارم صدای این سردار خیبر در درون من گم شود این فاتح خیبر قلعه قلب مرا نیز فتح کرده است."

اما آیا می دانی همان سید مرتضی به این کسی که به تو حمله کرده چه گفته است ؟ همین کسی که امروز به عنوان همرزم آوینی و همت و باکری و متوسلیان و باقری از آنها خاطره تعریف می کند و نظرات آنها را تبیین می کند!

مهدی تو خوب بهتر این ها را می شناسی که سوار بر موجی که همت و باکری و خرازی و باقری و متوسلیان و..... ایجاد کردند می نشیندد و نمک دان را می شکنند و گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است.

اینان همان کسی هستند که در گذشته اگر اذان از مسجدی پخش نمی شد فریاد واسلاما سر می دادند حال گویی به خواب زمستانی فر رفته اند.کجایند کسانی که داد بسیج جهانی مستضعفین را سر می دهند اما در برابر دوستی با اسراییل ساکت می نشینند ؟

کجایند کسانی که مصاحبه با خانم امان پور برای خاتمی را جرم حساب می کردند اما خانم مری کینگ را خودی می دانند.به نظر تو از این آدم ها می توان توقع دفاع از ارزشها را داشت؟

کجایند کسانی که از پدرت خاطره تعریف می کردند که:روزی می رسد که خارجی ها در کشور ما فلان کنند و... اما امروز از کف زدنهای حضرات برای اوباما رگ غیرتشان به جوش نمی آید؟ کجایند کسانی که فریاد حمایت از تمام مظلومان عالم سر می دهند و نا بودی آمریکا را خواستار هستند اما امروز از فرستادن تبریک و دعوت نامه به اوباما ناراحت نمی شوند؟

آری مهدی جان مرگ خوب است اما برای همسایه.

راستی مهدی تو با خانواده آقا مهدی زین الدین همسایه بودی. یادت هست آن خاطره ای را که پدر آقا مهدی از پسرش تعریف می کرد:

"حال برادرش را که در جبهه بود از او پرسیدم او گفت خوب است. من مشکوک شدم که شاید شهید شده به مهدی گفتم راست می گی؟ مهدی ناراحت شد و گفت لا حول ولا قوه الا بالله، پدر جان مگر من تا به حال در عمرم به شما دروغی گفته ام که این طور می گویید؟"

مهدی به نظرت امروزه که می گویند سیره شهدا باید زنده باشد چند نفر از مسئولان ما اینگونه اند؟بگذار راحت تر سوال کدام مسئول ما اینگونه است؟ آیا دروغ گفتن در جامعه ما قبح دارد وقتی بالاترین مسئولین ما به راحتی دروغ می گویند؟

مهدی می دانی که باکری رزمندگان را به سه دسته تقسیم کرد.به نظر توچند نفر از رزمندگان گذشته، در حال و هوای آن روزها باقی مانده اند؟

مهدی می دانی از قدیم گفته اند حرمت هر فرد را به پسر او نگه دارید. راستی شنیدی علیرضا بهشتی فرزند شهید بهشتی را گرفتند؟ راستی مهدی جان تو شهید بهشتی را می شناسی؟! تو را نمی دانم اما  نیک می دانم کسانی که او را دستگیر کردند شهید بهشتی را خوب می شناختند. اینها همان کسانی هستند که آن زمان می گفتند دندان شهید بهشتی به خاطر باز کردن شیشه مشروب شکسته است!!!!

راستی مهدی پدر تو فرمانده لشکر 27 محمد رسول الله بود؟ آیا می دانی فرمانده کل سپاه در زمان جنگ چه کسی بود؟ البته بهتر است بدانی که او امروز جز نیرو های آمریکایی است و علیه نظام فعالیت می کند! محسن رضایی را می گویم همان کسی که سینه اش مخزن اسرار نگفته است که ای کاش روزی این نگفته ها بر ملا شود تا بدانیم اینان که امروز ناجوانمردانه به فرماندهان و بزرگان جنگ می تازند در زمان جنگ کجا بودند؟

می دانی که چمران می گفت: هنگامی که شیپور جنگ نواخته می شود شناختن مرد از نامرد آسان می شود. آقا مهدی از مردهای آن روز کسی را سراغ داری؟

مهدی می دانی که پدرت از پوتین یک بسیجی آب نوشید که کسی به او توهین نکند؟ کدام یک از بر خورد های امروزه در جامعه مصداق این جاذبه پدرت است؟

 مهدی عکس های پدرت و حاج احمد با لباس کردی را که دیده ای؟ نمی دانم امروز هم می بینی که لباس های محلی را می پوشند یا نه؟ به نظرت چقدر فرق بین این دو است؟ آن روزها این هم رنگ شدن موجب تامین امنیت می شد و امروزه موجب ترور و نا امنی.

راستی مهدی می دانی امام خمینی ما و "حضرت روح الله" حضرات فرمود: اسلامیون متحجر کمر اسلام را شکسته اند؟ به نظر تو مجید مجیدی، اسلامی متحجر است یا این .....؟

مهدی جان اصلا تو چرا به میدان آمدی؟ تو را چه به سیاست چرا نگران جمهوری اسلامی هستی؟ اصلا تو چرا دانشگاه رفتی که چیز خورت کنند؟ تو باید همان گوشه خلوت خود را نگه می داشتی تا حرمت تو و پدرت حفظ شود.تقصر تو است که حرمت پدر خود را نگه نمی داری همچنان که تقصیر پدرت بود که شهید شد وگرنه صدام در شهادت او هیچ تقصیری نداشت!!!!!

مهدی جان هزاران حرف نگفته دارم که با تو بگویم اما نمی خواهم خلوت تو را به هم بزنم. 

"اللهم انا نرغب الیک فی دوله کریمه.تعز به الاسلام و اهله و تذل به النفاق و اهله" 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هشتم مهر ۱۳۸۸ساعت 17:37  توسط من  |